Browar

„W pradolinie rzeki Łeby, tuż obok ruchomych wydm i Słowińskiego Parku Narodowego rozpościera się plantacja chmielu i warzy to co najlepsze...” ach to by była bajka, niestety tak nie jest, ale właśnie takie są nasze marzenia. Chcemy zbudować "zielony" browar z prawdziwego zdarzenia. „Łebski” browar, nastawiony na ekologię, w którym będą powstawały jedne z najlepszych piw naszego kraju, sławiące zarówno nasz region jaki i Polskę na świecie. Taki jest nasz cel i do niego dążymy. W tym miejscu chcieliśmy podziękować Wam zarówno za głosy konstruktywnej krytyki jak i wsparcia naszego młodego wspaniałego zespołu. Wspaniałego, bo ludzie zajmujący się prawdziwym piwem to wspaniali ludzie. Wszystkie one pomagają nam się rozwijać i dodają nam skrzydeł.Łebski browar - łebskie piwo - otwarta fermentacjaNie mniej jednak początki są bardzo trudne. Koszty budowy własnego browaru są ogromne, a sama budowa i rozpoczęcie produkcji zajmuje około 2 lata. Do tej pory skupialiśmy się przede wszystkim na tworzeniu naszej podstawowej linii piw, promocji, oraz budowie sieci dystrybucji, ale to dzięki Wam i sympatii jaką obdarzyliście nasze piwa, możemy w końcu zacząć myśleć o budowie browaru. Jednak do czasu zanim on powstania, tak jak do tej pory postanowiliśmy nadal warzyć nasze piwa kontraktowo w browarze Witnica. Oznacza to, że dzięki uprzejmości browaru użyczamy instalację i niezbędny sprzęt. Na miejscu przygotowujemy składniki, warzymy i rozlewamy piwo. Dlaczego Browar Witnica? Przede wszystkim dlatego, że jest jednym z pięciu browarów w Polsce posiadających infrastrukturę umożliwiającą przeprowadzenie procesu fermentacji w otwartych kadziach, co nadaje piwu niepowtarzalny charakter i smak. Browar Witnica to także wiekowy browar z tradycjami, od którego można się dużo nauczyć. Nasza współpraca jak do tej pory okazała się bardzo udana i zaowocowała powstaniem piwa bałtyckiego, wspólną wymianą doświadczeń i pomysłów, oraz kolejnymi piwami na horyzoncie, a my na pewno zastosujemy niektóre rozwiązania technologiczne przy budowie naszego zakładu.

Łebski browar łebskie piwoTak więc na chwilę obecną jesteśmy browarem kontraktowym, a nasze piwa warzymy w Witnicy od 18.01.2012. Chciałem tu podkreślić, że wciąż jesteśmy młodym zespołem, wciąż się uczymy i doświadczamy. "Profesjonalizm stoi w sprzeczności z innowacyjnością" tak mówiła pewna pani profesor z Gdańskiej uczelni. Piwo to nasza pasja, a to, że powstaliśmy niezależnie, nie pochodząc z piwnego świata, uważamy za nasz atut. To właśnie dlatego mamy wciąż mnóstwo nowych, świeżych i fajnych pomysłów, którymi chcemy Was pozytywnie zaskakiwać. W przeszłości przytrafiło nam się także parę gaf. Przepraszamy wszystkich urażonych, mamy nadzieję, że spróbujecie nam jeszcze raz zaufać. My wyciągnęliśmy wnioski i obiecujemy, że będziemy pracować bardziej i solidniej na sukces Łebskiego Browaru. Przed nami długa droga, ale intencje mamy szczere. Warzyć najlepsze piwo w Polsce. Myślę, że z Waszą pomocą nam się to uda.

Pozdrawiamy,
Grzegorz i Krzysiek.

 

Dodaj Komentarz

2015-07-29 21:16:02 Jacu89

Idę jutro szukać go w sklepach w Jastrzębiej Górze. Dam znać. szkoda, że nie ma tu nigdzie łebskiego z kija. Tylko. .... Żywiec, a to mam też u siebie. Pozdrawiam i czekam na lepszą pogodę.

2015-07-16 00:43:02 Rafal z Gliwic

Piekny aromat ..otwarte piwo .smak ,..trzy- chmiele tak to stwarzaja bukiet piekny. chce sie probowac, delektowac...moj wybor!! 5* Powodzenia!

2015-06-30 21:43:04 Mikrus

Piwko Łebskie jest przaśne ,schłodzone smaczne w sam raz pod rybkę.Cena nie robi szału ale czego się nie robi by wspierać własny rynek - nad morzem tylko ŁEBSKIE !

2014-07-06 19:53:42 Grzegorz z Gliwic

Moja Żona przywiozła mi to piwo z Łeby. Po przeczytaniu etykiety byłem bardzo sceptycznie nastawiony (bajka o księciu). Ale pora na degustację... Jestem zaskoczony tym co poczułem. W mojej statystyce Łebski Książę Pils jest na 2 miejscu ze 128. To piwo określiłem jako referencyjne, jest dokładnie takie jaki Pilsner być powinien Gratulacje.

Sklep

Serdecznie zapraszamy. Kupisz tu różnego rodzaju gadżety i biofilia, dedykowane szklanki, koszulki...

więcej

Dystrybucja

więcej